Ilona Jaroszewska Refleksologia
Zadzwoń 605 27 27 97
   
Zabieg refleksologii stóp
Zabieg refleksologii trwa około godziny i polega na dokładnym "rozpracowaniu" przez refleksologa powierzchni obydwu stóp poprzez odpowiednie ruchy kciuków. Każdorazowo pracuje się na całych stopach, skupiając się szczególnie na miejscach wrażliwych, obrzmiałych i bolesnych. W ciągu kolejnych zabiegów bolesność tych miejsc maleje, a zabieg staje się przyjemny. Każdy zabieg kończy się rozluźniającym masażem stóp. Efektem pracy refleksologa jest pobudzenie całego organizmu do regeneracji, pobudzenie „rozleniwionych” narządów do aktywniejszej pracy i uspokojenie narządów nadaktywnych.

Po pierwszych kilku zabiegach (najczęściej 1-2) mogą pojawić się objawy takie jak podwyższona temperatura, kaszel, mętny mocz, dreszcze, wydzielina z nosa, gardła lub dróg rodnych. Są one związane z usuwaniem toksyn przez organizm i nie powinny niepokoić. Gdy organizm zaczyna pracować sprawnie wszystko się normuje, poprawia się nastrój, wzrasta odporność na stresy i infekcje oraz uspokajają się bóle i napięcia.
Zabieg refleksologii twarzy i głowy
Refleksologia twarzy i głowy jest doskonałym uzupełnieniem zabiegów na stopach lub dłoniach w przypadkach problemów emocjonalnych, przedłużających się stanów stresowych i depresyjnych. Jest to forma wyciszania emocji i problemów sfery zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Celem zabiegu jest wprowadzenie pacjenta w stan głębokiego relaksu. Podczas zabiegu następuje odprężenie wraz z całkowitym rozluzowaniem wszystkich mięśni i splotów energetycznych. Po zakończeniu czujemy się zrelaksowani i wypoczęci. Refleksologia twarzy i głowy pozwala naszemu układowi obronnemu na pełną regenerację i stopniowe likwidowanie problemów zdrowotnych.
Częstotliwość zabiegów
Na początku, w zależności od problemu z jakim pacjent przychodzi, optymalnie wykonuje się zabiegi 2-3 razy w tygodniu, następnie raz w tygodniu, a dla podtrzymania efektów raz w miesiącu.
Przeciwwskazania
Refleksolog może pracować nie tylko na stopach, choć to właśnie na nich uzyskuje się najlepsze efekty terapeutyczne. Można pracować również na dłoniach, szczególnie w przypadkach, gdy praca na stopach nie jest możliwa (grzybica, rany, amputacje). Pracuje się także na tzw. miejscach odpowiadających – można tak zlikwidować na przykład urazy i schorzenia nogi pracując na ręce po tej samej stronie ciała. W ten sposób doskonale możemy pomóc także przy zapaleniach tkanek okołostawowych, schorzeniach przewlekłych, bardzo bolesnych i leczonych normalnie lekami mającymi wiele skutków ubocznych.
usługi
© 2011-2013 refleksologia-skoczow.pl. All rights reserved.
Wykonanie: pozycjoner.net